× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

با حضور جمعی از مدیران شهرداری تهران و اعضای کارگروه آموزش و اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران بیماری کرونا، نشستی در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت،در این جلسه زینب نصیری مدیر کل اداره سلامت شهرداری تهران گفت: مبحث آموزش و اطلاع رسانی در […]

با حضور جمعی از مدیران شهرداری تهران و اعضای کارگروه آموزش و اطلاع رسانی ستاد مدیریت بحران بیماری کرونا، نشستی در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از شهرنوشت،در این جلسه زینب نصیری مدیر کل اداره سلامت شهرداری تهران گفت: مبحث آموزش و اطلاع رسانی در حوزه بیماری کرونا گسترده است و آموزش شهروندان، کارکنان شهرداری و اطلاع رسانی و اخبار را در برمی گیرد. در این زمینه فرایند خوبی در ارتباط با کارکنان انجام شده و فاز اول اکران بنرهای شهری توسط اداره کل آموزش های شهروندی و مرکز ارتباطات شهرداری انجام شد که در برطرف شدن ابهامات شهروندان موثر است.

همچنین در این جلسه از آموزش های مرتبط با بیماری کرونا به قریب به ۱۲هزار نفر از شهروندان و شرکت حدود ۹هزار نفر از آنان در آزمون های مرتبط با آن خبر داده شده که ۷هزار و ۷۰۵ نفر از آنان در این آزمون قبول شدند.

در ادامه مجتبی دانشور مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از تولید محتوا در مسائلی مانند رعایت بهداشت فردی، نکاتی که مادران و پدران باید بدانند و محتواهایی در خصوص کودکان با رویکرد مخاطب محور خبر داد.

مجتبی تقوی نژاد معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در این نشست بیان داشت: هرچند فضای مجازی درصد قابل توجهی از بازدیدها را در خصوص اطلاع رسانی این مرکز در مورد بیماری کرونا را به خود اختصاص داده اما می توان از ظرفیت رسانه‌های گسترده صداو سیما و سازمان زیبا سازی نیز بهره برد.
او افزود: مهمترین مسئله در بخش اطلاع رسانی این است که به مردم این اطمینان بخشی را بدهیم که سرویس های شهرداری از سلامت برخوردار است و فضاهایی مانند مترو و اتوبوس ضد عفونی می شوند و شهروندان مطمئن شوند که این فرایند همچنان ادامه دارد.

محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا) با بیان اینکه انسجام در تولید و همچنین انتشار محتواها باید افزایش یابد، گفت: اگر رساندن این محتواها به مردم در کانال و مسیر درست قرار بگیرد می تواند به چرخش مناسب و بیشتر آن بین مردم منجر شود و برای این منظور باید بیش از این به بخش های خصوصی در بیرون از مجموعه شهرداری متصل شویم .

رضا کرمی رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در این نشست با بیان اینکه در جلسات متعددی که از هفته گذشته در ارتباط با آموزش شهروندان و کارکنان شهرداری و ضدعفونی کردن و استفاده از تجهیزات بهداشتی مجموعه های شهرداری که در ارتباط با مردم هستند، تصممیمات مناسبی اتخاذ و اجرا شد، گفت:
پس از آن که شهردار تهران مسئولیت هماهنگی و فرماندهی مجموعه شهرداری در ارتباط با مبارزه با کرونا را به سازمان مدیریت بحران شهر تهران محول کرد، با مطالعات انجام شده پنج کارگروه در بخشهای مختلف بودجه و پشتیبانی، آموزش و اطلاع رسانی، بهداشت محیط و دفع پسماند، تامین اقلام و ارزاق عمومی و مشارکت مردمی تشکیل و مصوباتی در جلسات کارگروه ها ابلاغ شد.

او افزود: در کارگروه بهداشت محیط و دفع پسماند، مقرر شد که در شرایط فعلی به دلیل آلوده بودن پسماند ها تفکیک آن ها صورت نگیرد و جمع آوری زباله در شهر نیز دوبار در روز صورت بگیرد. پسماندهای بیمارستانی نیز برخلاف روزهای عادی، روزی دو بار جمع آوری شده و در مجتمع آرادکوه دفن و یا سوزانده شوند.

او ادامه داد: در کارگروه بودجه و پشتیبانی مصوباتی در خصوص دورکاری کارکنان و حتی تعطیلی برخی از سازمان های شهرداری تصویب و ابلاغ شد.

کرمی در خاتمه، اکران بنرهای شهری در حداقل ۸۰ درصد از ظرفیت های سازمان زیبا سازی، آموزش های مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی، در اختیار اعضای گروه قرار دادن بسته ها و محتواهای ایجاد شده از طرف مرکز ارتباطات شهرداری، تولید محتواهای ویژه برای گروه های سنی مختلف، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن شهر آماده و سایت سازمان مدیریت بحران با همکاری فاوا، پیشنهاد کار مشترک در پوشش تولید محتواها با اپ های موفق و مدنظر قرار گرفتن تبلیغات محیطی در معرفی سامانه ۱۳۷ ، را از مهمترین مصوبات کارگروه آموزش و اطلاع رسانی نام برد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه