× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از ثبت 29 اثر در قالب رویداد جانبی، آموزشی و شبکه‌سازی با محوریت این مرکز و هماهنگی با مرکز ارتباطات و امور بین الملل و همکاری بخش‌های شهرداری تهران در دهمین دوره مجمع جهانی شهری خبر داد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز […]

رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از ثبت 29 اثر در قالب رویداد جانبی، آموزشی و شبکه‌سازی با محوریت این مرکز و هماهنگی با مرکز ارتباطات و امور بین الملل و همکاری بخش‌های شهرداری تهران در دهمین دوره مجمع جهانی شهری خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمدحسین بوچانی، رییس این مرکز با اشاره به سياست‌هاي شهرداري تهران مبني بر ارتقاي جايگاه شهر تهران در رتبه‌بندي شهرها گفت: هدف از شرکت در این دوره ارائه دستاوردهای شهرداری تهران در دهمین اجلاس مجمع جهانی شهری است.

به گفته‌ی وی در بخش رویداد جانبی که در روز دوشنبه 10 فوریه 2020 مصادف با 21 بهمن 1398 برگزار می شود، ده اثر پذیرفته شده مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در قالب یک رویداد جانبی با عنوان: «فرهنگ و نوآوری در مدیریت شهری تهران»، ارایه می شود.

آثار پذیرفته شده مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در این اجلاس شامل: 1- تجربه تهران در اجرای قیمت گذاری ترافیک، 2-جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری، 3- معرفی کتاب با عنوان: خیابان صلح، 4- نقش شهروندان در کنترل فرونشست شهر تهران، 5- چارچوب برنامه ریزی مبتنی بر جامعه برای مواجهه با فرسایش شهری، 6- آلودگی صوتی و اثرات آن بر تهران، 7- ارزیابی نیازها و اولویت بندی استانداردهای مدیریت شهری براساس استانداردهای ملی موجود، 8- شورای تحقیق و نوآوری، 9- زندگی شبانه تهران؛ فرصت ها و تهدیدها، 10- خدمات شهری نوآورانه و بشردوستانه فراملی در مراسم زیارت اربعین است.

وی همچنین از شرکت ایران در بخش صدای شهرها (Voices from cities) خبر داد و گفت: دو رویداد «نقش فرهنگ در زیست پذیری» و «ساخت شهرهای مشارکتی در کشورهای در حال توسعه؛ زیرساخت ها، منافع و محدودیت ها» توسط شهرداری تهران برگزار می شود.

مجمع جهانی شهری (WUF) اجلاس برتر جهان در زمینه مسائل شهری است. این مجمع در سال 2001 توسط سازمان ملل متحد تأسیس شد تا یکی از مهمترین موضوعات امروز جهان را مورد بررسی قرار دهد: شهرنشینی سریع و تأثیر آن بر جوامع، شهرها، اقتصاد، تغییر شرایط و سیاست.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوان از این فرصت در راستای بیان اقدامات و تجربیات شهرداری تهران در زمینه رویکرد «تهران، شهری برای همه» استفاده کنیم.

این مجمع با سازماندهی برنامه اسکان بشر ملل متحد (UN-Habitat) ، به دلیل تبادل نظر و تجربیات در مورد چالش های شهری، به یکی از گسترده ترین گردهمایی های موجود در عرصه بین المللی تبدیل شده است.

در این دوره اجلاس بیش از 25 هزار بازدید کننده بین المللی، از جمله کارشناسان شهری و مدیران محلی و منطقه ای شرکت می کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه