× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رسول کشت پور شهردار منطقه 2، در سه شنبه بدون خودرو این هفته و در بازدید از شش ایستگاه خط 6 متروی تهران در محدوده این منطقه ،گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و خطوط مترو از اولویت های مدیریت شهری این منطقه است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه […]

رسول کشت پور شهردار منطقه 2، در سه شنبه بدون خودرو این هفته و در بازدید از شش ایستگاه خط 6 متروی تهران در محدوده این منطقه ،گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و خطوط مترو از اولویت های مدیریت شهری این منطقه است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2 تهران، در سه شنبه بدون خودرو این هفته در جلسه ای که با حضور حبیب زاده و امانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، امامی معاون مالی و اقتصاد شهری، حجت معاون حمل ونقل و ترافیک شهر تهران، امام مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو و کشت پور شهردار منطقه 2 برگزار شد، ضمن بررسی مشکلات و روند پیشرفت پروژه احداث خط6 مترو، از مراحل اجرای این پروژه و شش ایستگاه این خط از مترو در محدوده منطقه 2، بازدید کردند.

رسول کشت پور در حاشیه این بازدید با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی از مهمترین دغدغه های مدیریت شهری منطقه 2 است، گفت: خط 6 مترو یکی از خطوط پرتردد مترو خواهد بود و با توجه به حجم زیاد مسافرین در این خط، تلاش مدیریت شهری بر این است که با افزایش تعداد قطارها تردد شهروندان را تسهیل نماید.

شهردار منطقه 2 از حمایت و پشتیبانی همه جانبه این منطقه از توسعه حمل و نقل عمومی و بالاخص خطوط مترو خبر داد و افزود: ما تا کنون با کمک های غیر نقدی به توسعه خط 6 و 7 مترو در پی آن بوده ایم که روند پیشرفت این پروژه ها تسریع گردد و شهروندان در تردد های خود با مشکلات کمتری مواجه شوند و تشویق شوند تا هر چه بیشتر از وسایط حمل و نقل عمومی استفاده کنند که نتیجه این امر کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد بود.

شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه شهرداری منطقه 2 تا کنون کمک زیادی به توسعه خط 6و7 مترو کرده است و توجه شهردار این منطقه به حل مسایل شهروندان و تسهیل تردد و توسعه حمل و نقل شهری قابل تقدیر است اظهار کرد: عملکرد شهرداری منطقه 2 در نحوه کمک به توسعه خطوط مترو می تواند الگو و ملاک عمل سایر شهرداران مناطق قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه ورود بخش خصوصی به توسعه حمل و نقل عمومی و مترو، نقش موثری در تسریع و تکمیل پروژه های احداث و بهره برداری مترو خواهد داشت افزود: در کشورهای چین و ژاپن به دلیل توسعه مترو و سهولت استفاده از وسایط نقلیه دیگر، مردم و جوانان علاقه ای به استفاده از خودروهای شخصی ندارند و ماباید وضع حمل و نقل خود را به این سطح از مطلوبیت برسانیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه