× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

طرح موضعی طراحی شهری محله فرحزاد با هدف صیانت از بافت ارزشمند این محله به تصویب کمیسیون ماده پنج شهر تهران رسید.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد و طرح موضعی طراحی شهری محله فرحزاد مورد بررسی قرار گرفت.

علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در تشریح تصمیمات این جلسه گفت: طرح ساماندهی محدوده واجد ارزش فرحزاد به وسعت ۲۱۱ هکتار طی سال های ۹۶ تا ۹۹ در کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی و معماری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفته بود که نهایتاً پس از بررسی گزارش های مربوطه در چندین جلسه کارگروه فنی و انجام اصلاحات لازم، در جلسه اخیر کمیسیون ماده پنج مطرح و تصویب شد.

وی ادامه داد: این طرح که شامل ۶۹ هکتار از محله فرحزاد می شود، با تمرکز بر حوزه سکونت و با هدف صیانت از بافت ارزشمند این محله تهیه و تدوین شده و بر ممانعت از هرگونه تغییر در مورفولوژی بافت محله فرحزاد و توده گذاری محله ” مطابق الگوی ارگانیک”، احیاء و باز زنده سازی بافت قدیم روستایی با رویکرد اقتصاد مبتنی بر گردشگری پایدار، تداوم الگوی تاریخی و شناسایی بناهای با ارزش تاریخی، تکمیل خطوط و احداث ایستگاه های مترو در این محدوده تأکید دارد.

اشراقی افزود: با تصویب طرح موضعی طراحی شهری محله فرحزاد، پس از سال ها ضوابط ساخت و ساز و معماری این محله تعیین و تکلیف شد.

لازم به ذکر است، در ادامه این جلسه، دستورالعمل حفاظت از بناها و ساختارهای ارزشمند تاریخی بر مبنای انتقال حق توسعــه (TDR) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اهمیت موضوع، قرار شد شـــــــهرداری تهران پس از بررسی ها و هماهنگی های لازم این طرح را به کمیسیون ماده پنج ارائه کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه