× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

توکلی گفت: نامگذاری روز "ری" و بزرگداشت رازی بعنوان اولویت فرهنگی، نیازمند اقدام  پژوهشی و تخصصی است تا بتوان با بهره گیری از ظرفیت های موجود و با برنامه ریزی منسجم، زمینه آشنایی بیش از پیش دنیا با شهر هفت هزار ساله ری و پاسداری از هویت فرهنگی زکریای رازی در شهرستان ری را فراهم کرد.

به گزارش ثمره نیوز، حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ری گفت:در شورای فرهنگ عمومی با نظرات کارشناسی برای مراسمات و برنامه های مختلف فرهنگی شهرستان ری تصمیم گیری میشود که در این خصوص میتوان به برگزاری شایسته تمامی مراسمات مذهبی و ملی بویژه در ایام بیماری کرونا در شهرستان اشاره کرد.

وی ادامه داد: حضور اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نمایندگان چندین استان در شهرستان ری و بازدید از محل های مذهبی، تاریخی، باستانی و فرهنگی شهرستان، بیانگر ظرفیت های غنی ری در حوزه فرهنگ است که بایستی با اقدامات اثرگذار همچون راه اندازی موزه ری شناسی، به تاریخ شهرستان ری توجه ویژه شود.

توکلی بیان داشت: نامگذاری روز “ری” و بزرگداشت رازی بعنوان اولویت فرهنگی، نیازمند اقدام  پژوهشی و تخصصی است تا بتوان با بهره گیری از ظرفیت های موجود و با برنامه ریزی منسجم، زمینه آشنایی بیش از پیش دنیا با شهر هفت هزار ساله ری و پاسداری از هویت فرهنگی زکریای رازی در شهرستان ری را فراهم کرد.

فرماندار ویژه ری افزود: مراسمات پیش رو از جمله بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان و هفته کتابخوانی بر اساس تصمیم ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و با رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های ابلاغی در شهرستان ری برگزار خواهد شد و همه دستگاه ها و ادارات شهرستان همکاری و همراهای لازم را در این خصوص داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه