× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس جمهور با اشاره به عدالت محوری در آموزش پرورش بر پرداخت به موقع حق‌الزحمه معلمان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز؛ سیدابراهیم رئیسی در همایش مدیران مدارس سراسر کشور با بیان اینکه مدیران نقش‌آفرین‌ترین بخش در تحول آموزش و پرورش هستند، اظهار داشت: نقش مدیران در شکل‌گیری هویت و شخصیت دانش‌آموزان و تعلیم و تربیت بی‌بدیل است؛ نگاه تحولی مدیران شرط موفقیت یک تحول است و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب و کم‌کردن فاصله میان وضع موجود و مطلوب در کنار به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای رسیدن به هدف از ابعاد ایجاد تحول است.

 

 

وی ادامه داد: جامعه‌سازی قرآنی بر این مبنا شکل می‌گیرد که جامعه اقامه قسط کند، عدالت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در پرتو تعلیم و تربیت شکل می‌گیرد و انسان‌های عدالت‌خواه در مدرسه تربیت می‌شوند. محور تحول در آموزش و پرورش مدارس هستند و این باید به سند تحول آموزش و پرورش مستند بشود.

 

 

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید تحول در مدارس شکل بگیرد، گفت: این تحول مبتنی بر همین سند تحول آموزش و پرورش است؛ انتظار جامعه از همه شما مدیران این است مدرسه در تراز شکل بگیرد. امروز وظیفه ما سنگین است و با استفاده از تجربیات همه این سال‌های مدیران و مسئولان آموزش و پرورش باید گامی بلند برداشته شود.

 

رئیسی تاکید کرد: اساس قضیه در رتبه‌بندی معلمان فقط معیشتی نیست، این کف کار است؛ حداقل هدف این اقدام آن است که معلمان دغدغه معیشت نداشته باشند اما اساس این رتبه‌بندی دانش‌افزایی معلمان و به‌هنگام‌شدن یک معلم با هر آن چیزی است که باید بداند. اساس آنچه در رتبه‌بندی معلمان انجام می‌شود بر این است که جایگاه علمی، دانشی و بینش و گرایشش که با آن برای جامعه شأن، جایگاه، هویت و منزلت ایجاد می‌کند اصل کار است.

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه