× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

استاندار تهران با تاکید بر اهمیت ارتقای تعاونی ها برای شکوفایی هرچه بیشتر در اقتصاد کشور گفت: شورای هماهنگی تعاونی های استان تهران تشکیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز؛؛ علیرضا فخاری در مراسم تقدیر از تعاونی‌های برتر استان با اشاره به نقش تعاونی‌ها اظهار داشت: به بهانه جشن امروز، شرایط فراهم شد تا از تعاونی‌های برتر تجلیل به عمل آوریم.

 

وی ادامه داد: اقتصاد ما سه محور اساسی دارد که مداخلات دولت، بخش خصوصی و تعاونی‌ها آن را هدایت و راهبری می کند، در این راستا دلایل سهم اندک تعاونی‌ها در اقتصاد کشور باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

استاندار تهران با بیان اینکه شورای هماهنگی تعاونی های استان باید شکل بگیرد تا مرکزیتی برای تبادل و تعادل بخشی فعالیت های تعاونی ها باشد، افزود: امروز با ظرفیت های جدیدی مواجه هستیم که دولت سیزدهم برای حضور فعال تر جریان تعاونی ها فراهم کرده و باید کار جهشی و حرکت بزرگ را در دستورکار داشته باشیم.

 

فخاری سپس گفت: اگر قرار است به سهم ۲۵ درصدی مشارکت تعاونی ها در اقتصاد کشور بر طبق تاکیدات مقام معظم رهبری برسیم، باید برآورد کنیم که ظرفیت لازم زیرساخت ها برای رسیدن به این امر فراهم شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر اقتصاد بخواهد، اقتصاد متعادل، عدالت محور، توسعه محور و قابل گسترش به ظرفیت های مردم پایه باشد بایستی ظرفیت بخش تعاون افزایش یابد؛ اصولا توزیع عادلانه ثروت در سطح زمانی صورت می پذیرد که جایگاه مردمی تعاونی ها محقق شود.

 

استاندار تهران با بیان اینکه حضور ۱۱۰ هزار واحد تعاونی در کشور و ۱۲ هزار واحد در استان کافی نیست، تاکید کرد: تحقق  فعالیت تعاونی‌ها بر طبق آیه”تعاونوا علی البر و التقوی” منوط به عامل نیکوکاری است، چراکه توجه به دیگران تولید و توزیع عادلانه ثروت را در پیش دارد و باید نگاهمان به دور دست ها باشد تا با مطالعات عمیق سهم تعاونی ها در اقتصاد کشور ارتقا یابد.

 

فخاری در ادامه اظهار داشت: رسیدن به اخلاقیات در حوزه تعاون شرط اول است تا برای جامعه هدف، اطمینان بخش باشیم و شرایط و موقعیت تعاونی ها را برای ایجاد فرصت های اقتصادی جدید فراهم کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه