× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

در نکوداشت آیین جوانمردی و سنت پهلوانی، ورزش سنتی و زورخانه ای در نوروزگاه فرهنگ و ملل منطقه 3 با حضور مرشد زرشگیان، قهرمانان، باستانی کاران و پهلوانان نامی و مدال آور کشور در پارک ملت در حال برگزاری است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ تهران، حمید جوانی شهردار برگزاری جشنواره‌های ورزش باستانی و زورخانه‌ای در اماکن عمومی و در حضور شهروندان را موجب ترویج و ترغیب افراد به ویژه نوجوانان و جوانان به این ورزش‌ها دانست.

شهردار منطقه ۳ با بیان اینکه پهلوانی ریشه در فرهنگ ایران دارد و فرهنگ پهلوانی از زورخانه ها برخواسته است افزود: این فرهنگ را که شامل خصایص اخلاقی نیکویی همچون گذشت، ایثار، جوانمردی و دست‌گیری از مظلوم است ضمن ترویج در جامعه باید قشر نوجوان را هم با آن آشنا کرد.

در ادامه مهدی زرشگیان از مرشدان بین المللی کشور درباره برگزاری این برنامه در پارک ملت گفت: با توجه به اینکه ورزش زورخانه ای دارای ویژگی های سرعت، قدرت، استقامت و ایستگاهی همراه با ضرب و نوای مرشد است بهترین نوع تحرک برای سلامتی انسان به شمار می رود.

او افزود: ورزش زورخانه ای با ۶ آیتم شنا، میل گیری، میل بازی، پا زدن، چرخیدن و نمایش شگفت انگیز سه کودک از هشتم فروردین ماه به مدت ۵ روز ساعت ۱۷ در پارک ملت برگزار می شود.

افراد این گروه از زورخانه های دانشگاه تهران و شیرافکن و از شهرهای تفرش، اردبیل و گلپایگان هستند.

اعضای گروه شامل سید علی میرحسینی مقام دوم مسابقات کشوری بسیج، مقام اول مسابقات تهران و شهرداری،هادی واعظ بزرگی مقام اول چرخ چمنی استان تهران، مسابقات بسیج چرخ تیز و شهرداری،جعفر قلی زاده قهرمان میل بازی سنگین،مهدی معصومی مقام اول سنگ کشور جوانان، مقام دوم ۱۲گانه کشوری، مقام اول مسابقات ۱۲گانه استان تهران، اعزام مسابقات کشورهای اسلامی، کسب مقام اول ایران در کشور لبنان، مربی و سرپرست تیم تهران در چند دوره مسابقات کشور، محمد معصومی کسب ۴ دوره مقام اول چرخ چمنی استان تهران، مقام دوم کشوری مسابقات ۱۲ گانه، مربی برتر مسابقات کشوری به همراه کودکان ورزشکار کودکان طاها عبداللهی، امیر عباس معصومی و محمد حسین زرشگیان هستند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه