× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

جشنواره نمایش مهارت و توانمندی های دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان ، در هفته امور تربیتی ، تربیت اسلامی و هفته فرهنگی شهرستان به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش اسلامشهر،جشنواره نمایش مهارت و توانمندی های دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان ، در هفته امور تربیتی ، تربیت اسلامی و هفته فرهنگی شهرستان به همت اداره آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر به منظور معرفی توانمندی ها ، مهارت ها و استعدادهای دانش آموزان،اولیا و فرهنگیان و با هدف پیوند خانه و مدرسه برگزار گردید .

هدف از برگزاری این نمایشگاه توجه دانش آموزان به استعداد ها و توانمندی ها و معرفی این ظرفیت ها به مسئولین شهرستانی و استانی است که متشکل از یازده غرفه با عناوین ( یادمان شهدا «هویت ملی و معرفی شهدای شاخص شهرستان» ، محصولات فرهنگی و امور قرآنی ، معرفی گل و گیاه، ، غذاهای سنتی و محلی، صنایع دستی، هنری و موسیقی سنتی، پوشش ایران اسلامی، هنر عکاسی، دانش آموزان توانا «استثنایی» سواد دیجیتال، نان، شیرینی و شکلات) می باشد.

در کنار این نمایشگاه برخی رشته های مهارتی ناظر به اجرای سیاست آموزش همگام با تولید جهت هدایت تحصیلی دانش آموزان متوسطه برای عموم دانش اموزان به نمایش گذاشته شد و تعدادی از دانش آموزان و اولیا به فروش دست سازه ها و محصولات خود به نفع خیریه اقدام نمودند .

همچنین مقرر گردید برخی از روزهای نمایشگاه به بازدید دانش آموزان پایه نهم اختصاص یابد تا با هنرها ، مهارت ها و رشته های متنوع آشنایی پیدا کرده و بصورت کاربردی و عملیاتی جهت دهی و راهبری در خصوص ثبت نام در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش صورت گیرد .

این نمایشگاه در ساختمان پژوهشسرا برگزار گردید که از پیامدهای مهم آن می توان به آشنایی تعداد کثیری از دانش آموزان ، اولیا و مسئولین با پژوهشسرای دانش آموزی و معرفی چندین دانش آموز نخبه اشاره کرد .

لازم به ذکر است این نمایشگاه تا ۱۳ اسفند ماه دایر است و اختتامیه آن در روز ولادت حضرت علی اکبر ( علیه السلام) برگزار خواهد شد .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه