× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، آیین افتتاحیه کلاس های آموزش قرآن با حضور جمعی از مسئولین و اعضای شورای اسلامی شهر در دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد. این مراسم با حضور محمد مهدی سلیمی(رئیس شورای شهر)، مرتضی خانعلی (نایب رئیس شورای شهر)، اورینب مسرور، داوود حور زاده، مهدی […]

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، آیین افتتاحیه کلاس های آموزش قرآن با حضور جمعی از مسئولین و اعضای شورای اسلامی شهر در دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد.

این مراسم با حضور محمد مهدی سلیمی(رئیس شورای شهر)، مرتضی خانعلی (نایب رئیس شورای شهر)، اورینب مسرور، داوود حور زاده، مهدی محمودی جاوید(اعضای شورای اسلامی شهر)، مصطفی ابراهیمی (سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی) و سعید اسلام دوست (معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مصطفی ابراهیمی، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، ضمن خیر مقدم و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت ربیع الاول، دقایقی در باب تأثیر حضور در مجالس قرآن بر تربیت فرزندان پرداخت و گفت: تربیت صحیح فرزند تنها در گرو انس با قرآن و اهل بیت علیهم السلام می باشد.

محمد مهدی سلیمی با اشاره به مزین بودن نام شهرستان اسلامشهر به شهر حافظان قرآن، به منویات مقام معظم رهبری در مورد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن اشاره کرد و گفت: هر یک از مسئولین و مردم در راستای تحقق این امر وظیفه‌ای بر عهده دارند و متولیان امر فرهنگی نیز می بایست در این راستا برنامه‌ریزی‌های دقیق و جدی داشته باشند.

سلیمی در ادامه با اشاره به حدیث ثقلین، به اهمیت دو امانت گرانبهای پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم که همان قرآن و اهل بیت علیهم السلام می باشد، پرداخت و تصریح کرد: با بررسی تمام مدل‌های تربیتی در کشور به این موضوع پی می بریم که عاقبت به خیری تنها در گرو ارتباط و انس با قرآن میسر است و باید بدانیم که باطن و مفسر واقعی قرآن، امام است.

در ادامه این مراسم، افسانه خان محمدی، مسئول آموزش بانوان دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، ضمن خیرمقدم به کلیه مدعوین و اعضای شورای اسلامی شهر، دقایقی به ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های قرآنی و نیز آمار قرآن آموزان پرداخت و گفت: از سال ۹۵ تاکنون ۱۳۶۷۲ قرآن آموز در دارالقرآن شهرداری اسلامشهر و شعبات سه گانه، در ۱۴ رشته قرآنی؛ روخوانی، روانخوانی، فصیح خوانی، تجوید ۱، تجوید ۲، مهارت تجوید، صوت و لحن، حفظ قرآن، مهد قرآن، نهج‌البلاغه، احکام، ترجمه و مفاهیم، مهدویت و تفسیر قرآن آموزش دیده و گواهی پایان دوره دریافت کردند که از این تعداد ۲۳۳۰ نفر در سال ۱۴۰۰ مشغول به فراگیری دوره‌های قرآنی می‌باشند.

خان محمدی در ادامه، به عملکرد بی نظیر این موسسه در زمینه‌ی قرآنی پرداخت و گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن، دارالقرآن شهرداری اسلامشهر مفتخر است که بیش از ۴ هزار نفر حافظ قرآن را تربیت نموده که از این تعداد ۲۶۸ نفر موفق به حفظ کل قرآن کریم و ۴ نفر نیز در رشته الهیات در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند.

 

وی افزود: یکی دیگر از افتخارات دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، حضور بی‌نظیر قرآن آموزان این موسسه در آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد می باشد که دارالقرآن توانست با شرکت ۶۲۵ نفر، رتبه اول در کل شهرستانهای استان تهران و رتبه دوم بعد از موسسه جامعه القرآن را از آن خود کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه