× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

غرفه های اطلاع رسانی "نه به کیسه های پلاستیکی " در کافه محیط زیستی، مراکز خرید شهروند و بازارهای میوه و تره بار منطقه سه برپا شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه تهران، همزمان با برگزاری هفته بدون نایلکس، مقادیر فراوانی کیسه پارچه ای به همراه بروشورهای آموزشی جهت آگاه سازی شهروندان “از مضرات استفاده از پلاستیک برای محیط زیست”  به مخاطبین اهدا شد.

کارشناسان اداره های محیط زیست و  آموزش های شهروندی منطقه سه  با هدف ارتقای آگاهی های عمومی و جلب مشارکت حداکثری شهروندان در عدم استفاده از نایلکس و آگاهی از تاثیرات مخرب آن بر محیط زیست، برنامه های آموزشی  با عنوان “نه به کیسه های پلاستیکی ” با سرفصل هایی شامل: بازیافت، توزیع کیسه های پارچه ای و برپایی مسابقه برای گروه سنی کودکان در بازارهای میوه و تره بار و فروشگاه شهروند را برگزار کردند.

آموزش چهره به چهره در میادین میوه و تره بار، نانوایی ها، کارگاه های آموزشی در سرای محله و تقدیر از شهروندان، اصناف و مراکز آموزشی و تجاری که مشارکت خوبی داشته اند، از برنامه های این منطقه در هفته بدون نایلکس خواهد بود.

با توزیع بروشور آموزشی و کیسه های پارچه ای جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ، آگاهی بخشی از مضرات کیسه های نایلونی و ظروف یکبار مصرف، آموزش راه های کاهش استفاده از نایلکس،  به کارگیری وسایل جایگزین کیسه های پلاستیکی، نصب بنر با موضوع مضرات پلاستیک برای محیط زیست از جمله فعالیت های هفته بدون نایلکس بود.

آموزش‌های حضوری به دلیل شیوع ویروس کرونا محدود شد و آموزش درباره حفظ و احترام به طبیعت با کمتر مصرف کردن نایلون و پلاستیک از طریق صفحات فضای مجازی‌سراهای محلات برگزار شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه