× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عضو شورای شهر تهران گفت:ایمن سازی 178 ساختمان نا ایمن در بخش مرکزی پایتخت، با درس آموزی از حادثه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۵ که در ساختمان 50 ساله پلاسکو اتفاق افتاد؛ از سوی شهرداری منطقه 11 در حال پیگیری است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران،زهرا صدراعظم نوری» […]

عضو شورای شهر تهران گفت:ایمن سازی 178 ساختمان نا ایمن در بخش مرکزی پایتخت، با درس آموزی از حادثه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۵ که در ساختمان 50 ساله پلاسکو اتفاق افتاد؛ از سوی شهرداری منطقه 11 در حال پیگیری است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران،زهرا صدراعظم نوری» عضو شورای اسلامی شهر تهران ، با بیان این که آمار دقیقی از ساختمان های ناایمن در دست نیست؛ گفت:” اکنون در شهر تهران به ویژه در مناطق ۱۱ و ۱۲ به دلیل بافت فرسوده و قدیمی بودن ساختمان‌ها متاسفانه ایمنی ساختمان‌ها بسیار پایین است که باید ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی سازه‌ها مورد توجه قرار گیرد. بنابراین تا ایمنی و استاندارد لازم در این ساختمان‌ها تأمین نشود، نباید توقع امنیت و ایمنی سازه‌ها را در شهر داشته باشیم.

براساس آخرین آمار منتشر شده توسط سازمان آتش نشانی شهر تهران، کارشناسان سازمان از ۱۰ هزار واحد ناایمن بازدید کرده‌اند که پر خطرترین ساختمان‌ها در مناطق ۱۱ مرکزی بوده است.

همچنین نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱در این باره گفت:بعد از حادثه پلاسکو و برگزاری جلسات متعدد هفتگی با دادستانی، ساختمان‌های نا ایمن توسط آتش نشانی شناسایی و دستورالعمل ایمن سازی و بهسازی توسط شهرداری به مالکان ساختمان‌های نا ایمن ابلاغ شده است.

به گفته آبادیان حدود ۱۷۸ ساختمان نا ایمن در منطقه ۱۱ وجود دارد که اکثر آنها واحدهای تجاری هستند: دستورالعمل شهرداری برای ایمن سازی ساختمان ها به مالکین و ذی نفعان ابلاغ شده اما عدم مشارکت برخی مالکان باعث شده تا روند ایمن سازی در منطقه با سرعتی که انتظار می‌رود دنبال نشود.

شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به ایمن سازی پاساژ آلومینیوم به عنوان یکی از مجتمع‌های تجاری ناایمن می‌گوید: این ساختمان نمونه یک مشارکت و همکاری خوب بین شهرداری، مالک و ذینفعان در راستای بهسازی و ایمن سازی ساختمان است. خوشبختانه ما در این پروژه توانستیم با جلب مشارکت بنیاد مستضعفان به عنوان مالک و کسبه در کنار حمات‌های شهرداری منطقه شاهد اجرای پروژه ایمن سازی و رفع خطر از خواهر دوقلوی پلاسکو باشیم.

به گفته او ساختمان دراکولا با دستور دادستان پلمب شده است و مالکان برای ایمن سازی رضایت داده‌اند و به زودی اقدامات ایمن سازی شروع می‌شود.

شهردار منطقه در پایان تاکید می‌کند:نکته مهم و اساسی در ایمن سازی پاساژهای ناایمن، ضرورت مشارکت مالکان و کسبه است و اگر این مشارکت نباشد قطعاً شاهد حوادث مشابه پلاسکو خواهیم بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه