× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

عمليات اجرايى پروژه احداث متروى اسلامشهر تاکنون 21 درصد پيشرفت فيزيكى داشته و با تكميل آن، شاهد کاهش بار ترافیک مسیرهاى جاده‌اى اسلامشهر به سمت تهران و بالعكس و نیز جنوب غرب تهران خواهيم بود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومى و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهرى تهران و حومه (مترو)، بازدید از روند پیشرفت پروژه متروى اسلامشهر با حضور على امام مدیرعامل شرکت متروى تهران، حسین طلا شهردار اسلامشهر و جمعى از مدیران و کارشناسان متروى تهران و اسلامشهر برگزار شد.

متروى اسلامشهر با وجود طراحى‌هایى که شرکت متروى تهران درگذشته براى آن انجام داده است از سال ۹۷ از دستور کار متروى تهران به‌عنوان مجرى خارج و توسط شهردارى اسلامشهر اجرا مى‌شود. در واقع متروى تهران، در حال حاضر مشاور عالى ساخت پروژه اسلامشهر است.

پیش از سال ۹۷ تامین منابع مالى متروى اسلامشهر صرفاً توسط دولت صورت مى‌پذیرفت که به دلیل اندک بودن این منابع، مقررشد شهردارى اسلامشهر نیز در تامین منابع مالى از طریق تهاتر با پیمانکاران مشارکت کند.

اجراى متروى اسلامشهر در قالب دو فاز پیش‌بینى شده است؛ فاز اول آن ۱۰ کیلومتر با ۳ ایستگاه و فاز دوم آن ۵ کیلومتر با ۲ ایستگاه که در حال حاضر فاز اول آن در دست اجرا بوده و تاکنون ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکى داشته است.

بر اساس این گزارش خط ۳ تهران در ایستگاه آزادگان ۲ شاخه مى‌شود که یک شاخه آن به سمت منطقه ۱۸ و شاخه دیگر به سمت اسلامشهر خواهد رفت. با تکمیل متروى اسلامشهر، ساکنین این منطقه و نیز سایر شهروندان تهرانى مى‌توانند از طریق خط ۳ از این مترو استفاده کنند. در این صورت مسافر بیشترى به خط ۳ تزریق ‌شده و همین امر منجر به کاهش ترافیک مسیرهاى جاده‌اى اسلامشهر به سمت تهران و نیز جنوب غرب تهران خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه