× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

روز گذشته با حضور 2تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه 11 برای نخستین بار نمایشگاه تصویر سازی 30 کودک نابینا و کم بینا که 2ونیم سال برای ساخت آنها تلاش کرده اند؛ در گالری رودکی به نمایش گذاشته شد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 […]

روز گذشته با حضور 2تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه 11 برای نخستین بار نمایشگاه تصویر سازی 30 کودک نابینا و کم بینا که 2ونیم سال برای ساخت آنها تلاش کرده اند؛ در گالری رودکی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 تهران، مراسم افتتاح نمایشگاه تصویر سازی کودکان نابینا و کم بینا با عنوان “دست های بینا ” با حضور زهرا نژاد بهرام و مجید فراهانی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 و جمعی از مدیران و مسئولین شهری در گالری رودکی که در پهنه رودکی واقع شده است؛ برگزار شد.

نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 در مراسم افتتاح نمایشگاه تصویر سازی کودکان نابینا و کم بینا گفت: این نمایشگاه با همکاری کمیته هنر شورای اسلامی شهر تهران، اداره زیبا سازی و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 و تلاش های 30 کودک نابینا و کم بینا از دبیرستان نرجس با مربی گری سیما شاهرخی که به مدت 2ونیم سال برای دوره های آموزشی و تولید آثار تلاش کرده اند ؛ دایر شده است.

آبادیان افزود: آثار نمایشگاه به صورت حسی – لمسی توسط دانش آموزان دختر با ابزارهای مختلف خلق شده و شامل دو بخش«هنر دست‌ورزی» و «هنر تصویرسازی» است.

شهردار منطقه 11 خاطر نشان کرد : مدیریت شهری از اجرای برنامه هایی با محوریت رشد و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان حمایت می کند و حاصل تلاش های این کودکان را که نشان دهنده خلاقیت و استعداد آنان است؛ ارج می نهیم .

در ادامه سیما شاهرخی نخستین مدرس آموزش تصویرسازی لمسی به کودکان نابینا که آموزش کودکان نابینا برای راه اندازی نمایشگاه تصویر سازی را عهده دار بوده گفت: آموزش تصاویر لمسی برای 30 دانش آموز دختر از 2ونیم سال پیش آغاز شد که با توجه به علاقه و استعداد کودکان کارگاه های مختلفی در مدرسه نابینایان نرجس طراحی شد تا به مرحله تصویر سازی برسند.

وی ادامه داد: این کارگاه های آموزشی در 3 بخش کارگاه حسی لمسی – دست ورزی ، مبانی هنرهای تصویری و کارگاه تصویر سازی برگزار شد و دانش آموزان طی آن آموزش استفاده از لامسه، شناخت، اشکال و مفاهیم، کنارهم چیدن اشکال و … را فرا گرفتند تا بتوانند جهان پیرامون خود را بهتر بشناسند .

شاهرخی همچنین افزود: تمام ابزار و لوازم مورد استفاده برای خلق آثار تصویر سازی کودکان نابینا، حسی-لمسی است که به کودکان کمک می کند کارشان را بفهمند و خلاقیت و قدرت تصویر ذهنی شان قوی شود.

او خاطر نشان کرد: آثار کودکان در نمایشگاه قابل فروش است و تمام عایدی حاصل از آن صرف امور خیریه خواهد شد.

بر اساس این گزارش نمایشگاه آثار کودکان نابینا از 21 تا روز سه شنبه 26 دی ماه از ساعت 9 صبح تا 16 آماده بازدید عموم است که علاقمندان می توانند به خیابان استاد شهریار ، هانری کربن ، گالری رودکی مراجعه نمایند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه