× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

علي امام مدیرعامل شرکت مترو از انتشار اوراق مشاركت سال 98 شركت متروي تهران به عامليت بانك رفاه خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی و امو بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهرا ن وحومه (مترو)، علی امام مدیرعامل این شرکت از انتشار مبلغ یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ به عاملیت بانک رفاه خبرداد.

او با اشاره به اینکه بدهی‌های انباشته شهرداری تهران به سیستم بانکی موانع بسیاری را برای دریافت مجوز بانک مرکزی و صدور اوراق مشارکت سال ۹۸ ایجادکرده بود، خاطرنشان کرد:خوشبختانه با دستور فوری رئیس‌کل بانک مرکزی، رایزنی‌ها جهت پذیرش عاملیت بانک رفاه و انتشار این اوراق به نتیجه رسید.

امام عنوان کرد: از مبلغ ۱۵۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت سال ۹۸، یک هزار میلیارد تومان آن به شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) و ۵۰۰ میلیارد تومان آن به شرکت اتوبوسرانی تهران تعلق دارد.

او افزود: درصورت تاخیر جهت صدور مجوزهای لازم، ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت از دست می رفت؛ به همین دلیل معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، معاونت مالی واقتصادی شهردار تهران و نیز بانک مرکزی و بانک رفاه همکاری بی‌سابقه و بی‌نظیری را جهت تحقق این موضوع داشتند.

گفتنی است؛ شیوع ویروس کرونا در ماه های پایانی سال گذشته انجام برخی از امور اداری برای انتشار اوراق مشارکت سال ۹۸ شهرداری تهران را با موانعی مواجه کرد. به همین دلیل زمان نهایی انتشار این اوراق مدت‌زمان ۴ ماه تمدیدشد تا شهرداری تهران وشهروندان تهرانی از این فرصت محروم نشوند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه