× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

رئیس شورای عالی استان ها گفت: همکاری شورای عالی استان ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند به محرومیت زدایی در شهرها و روستاها بینجامد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، تفاهمنامه همکاری میان شورای عالی استان ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) عصر امروز (چهارشنبه) در سال جلسات کمیته امداد امام خمینی (ره) به امضای علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها و سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رسید.

محرومیت زدایی در روستاها و شهرهای کوچک، اشتراک توانایی ها و اختیارات، استفاده از امکانات یکدیگر و … از سرفصل های این تفاهمنامه مشترک است.

در متن این تفاهمنامه آمده است:

این تفاهم نامه به استناد مصوبات جلسه بیست و یکم دبیرخانه شورای تفاهمات کمیته امداد امام (ره) و در راستای اصول یکصدم تا یکصدوسوم قانون اساسی و قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و نیز مواد دوم، ششم و چهاردهم اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور همکاری و تعامل فیمابین شورای عالی استان ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد می گردد.

همچنین طراحی و گسترش برنامه های مشترک با موضوع خیر و احسان در راستای خدمت رسانی به محرومین و نیازمندان و تقویت و گسترش فضای همکاری و همدلی بین طرفین تفاهم نامه به منظور نیل به آرمان های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه محرومیت زدایی و رفع تبعیض در اجرای برنامه های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و رفاهی با همکاری مردم و براساس مقتضیات محلی از اصول این تفاهمنامه است.

علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری شورای عالی استان‌ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این تفاهمنامه می تواند بسیاری از مشکلات را در کشور برطرف کند.

وی افزود: شورای عالی استان ها اختیار ارائه طرح به مجلس را دارد و می تواند همانند مجلس و دولت طرح ارایه کند. اما ارائه طرح به مجلس و تبدیل شدن آن به قانون زمان بر است.

احمدی اضافه کرد: ما راه دیگری برای تسریع همکاری داریم و آن این است که اختیارات و توانمندی ها را به اشتراک بگذاریم. به این طریق می توانیم بسیاری از مشکلات را در زمان کم برطرف کنیم.

رئیس شورای عالی استان ها بیان کرد: از آنجایی که طرح نیکوکاری هم در این تفاهمنامه دیده شده است ما می توانیم از طریق شوراها نیازمندان روستاها و شهرها را شناسایی کرده ، زیر پوشش قرار دهیم.

وی تصریح کرد: کمیته امداد کارهای بزرگی انجام می دهد و خدمات گسترده ای ارائه می کند. ما نیز در شورای عالی استان ها در امر محرومیت زدایی اقدام کرده ایم که می تواند زمینه همکاری بیشتر با کمیته امداد را فراهم کند و این همکاری می تواند به محرومیت زدایی در روستاها و شهرهای کوچک منجر شود.

احمدی اظهار داشت: از زمانی که سکان دار شورای عالی استان‌ها شدیم تلاش کردیم روابط خود را با تمام دستگاه ها بهبود بخشیده و اشتراک توانمندی ها را داشته باشیم.

رئیس شورای عالی استان ها توضیح داد: متاسفانه اکنون مدیران ادارات با هم در گیر هستند و اگر همین طور پیش برویم با مشکلات جدی روبرو می شویم.

وی گفت: خوشبختانه طرح مدیریت یکپارچه شهری نیز در دستور کار مجلس است و در صورت تصویب می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه