× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

فضای جمعی رها با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران،عضو شورای اسلامی شهر تهران،معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران،مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران و شهردار منطقه19 درتقاطع خیابان شهید زارعی(رها) و کوچه غنچه در ناحیه سه این منطقه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، محمد سالاری در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از اولویت های جدی مدیریت شهری در دوره پنجم توجه به باز آفرینی شهری و تأمین سرانه های خدماتی با اولویت سرانه های عرصه ها و قلمروهای عمومی و پاتوق های محلی در مناطق و محلات غیر برخوردار دارای بافت فرسوده است افزود: به دلیل انبوه ساخت و ساز شهری و جمعیت پذیری دراین محلات، ایجاد پاتوق و یا پلازا های شهری که موجب افزایش سرانه های فضای باز و سبز می شود رضایت شهروندان را در بر خواهد داشت.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران بر اجرای پروژه های محلی از جنس باز آفرینی شهری معطوف به افزایش سرانه های خدماتی و ارتقای کیفیت زندگی در سال ۹۹ در محلات مناطق شهر تهران تأکید کرد.

حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در آیین افتتاح فضای جمعی رها خاطر نشان کرد: در شورای پنجم مقرر شد پروژه های کوچک مقیاس و محلی جایگزین پروژه های بزرگ مقیاس شود که مورد استفاده اهالی در عمق محلات قرار گیرد زیرا این اقدامات موجب افزایش تعلق محله ای و مشارکت در توسعه محله ها خواهد شد.

عبدالرضاگلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این مراسم گفت: رویکرد مدیریت شهری امروز اجرای پروژه های کوچک مقیاس به منظور استفاده بیشتر شهروندان محلی است.

او ادامه داد: محله نعمت آباد از محلات کم برخوردار با ساختمان های فرسوده است که کمک به نوسازی محلات ارتقای کیفیت زندگی، تأمین خدمات و فضاهای همگانی را به همراه خواهد داشت و منجر به رضایت شهروندان، ارتقای منزلت اجتماعی و حس تعلق محله ای می شود.

علی توکلی شهردار منطقه در این مراسم ضمن قدردانی از حضور اعضای شورای شهرتهران و مدیران شهرداری درآیین افتتاح فضای جمعی رها بیان کرد: امروز در راستای سیاست های جدید شورای پنجم، اولین پروژه کوچک مقیاس محلی تحت عنوان پروژه رها افتتاح شد. این پروژه با پیگیری شورایاری ها، معاونت های مربوطه و هماهنگی سازمان نوسازی شهر تهران با متراژ حدود ۷۰۰ متر مربع مجهز به سردر ورودی، فلاورباکس، نیمکت، سطل زباله و چراغ روشنایی مورد بهره برداری قرار گرفت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه