× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت:میانگین دفن در قعات روز، حدود 30 فوتی است که برای جلوگیری از تجمع مردم در یک نقطه دفن، ما محل دفن را در شش نقطه مختلف قطعه برنامه ریزی کردیم تا مانع از تجمع مراسمات شویم.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)،سعید غضنفری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)،با اشاره به افزایش سالن های سوگواری گفت: در قطعات جدید مشکلاتی به دلیل تعدد مراسمات سوگواری وجود دارد که این موضوع به گذشته برمی گردد، در واقع این قطعات در گذشته طراحی و ساخته شده است و ما نمی توانیم در حال حاضر تغییری در آن ها ایجاد کنیم.

وی افزود: میانگین دفن در قعات روز، حدود ۳۰ فوتی است که برای جلوگیری از تجمع مردم در یک نقطه دفن، ما محل دفن را در شش نقطه مختلف قطعه برنامه ریزی کردیم تا مانع از تجمع مراسمات شویم،در عین حال ما تلاش کردیم برای کاهش مشکلات خانواده های عزادار و کاهش تجمع مراسم، سالن های سوگواری را تقویت کنیم.

غضنفری تاکید کرد: با تقویت این سالن‌ها برگزاری مراسم سوگواری در قطعات کاسته می شود و مشکلات ناشی از برگزاری چند مراسم همزمان نیز به تبع آن کاهش می یابد.

مدیرعامل سازمان بهشت حضرت زهرا(س) در ادامه گفت: در گذشته روی قبور آماده شده برای دفن، باز بود که این خود باعث بروز مشکلاتی برای خانواده های سوگوار می شد،اما در حال حاضر روی همه قبور پوشیده شده و سطح قطعات روز دفن، آن انباشت خاک را ندارد که این امر برای رفاه عمومی و به منظور تسهیل در رفت و آمدها و منظر عمومی در اولین فرصت با بتن ریزی انجام شده است.

غضنفری در پایان گفت: با وجود این اقدامات، باید دو نکته را هم در نظر گرفت؛ تعداد قطعات روز دفن در بهشت حضرت زهرا(س) به دلیل محدودیت مکان، محدود است و ما نهایتا دو قطعه روز دفن داریم و از سوی دیگر تعداد مراسمات سوگواری در پایتخت آمار قابل توجهی دارد که این موارد باید لحاظ شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه