× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو)، از افتتاح ايستگاه مترو مولوي در هفته آتي خبر داد و گفت: با افتتاح ايستگاه مولوي بار ترافيكي محله مولوي كاهش خواهد يافت. به گزارش ثمره نیوز به نقل روابط عمومي امور بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو)، علي امام […]

مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو)، از افتتاح ايستگاه مترو مولوي در هفته آتي خبر داد و گفت: با افتتاح ايستگاه مولوي بار ترافيكي محله مولوي كاهش خواهد يافت.

به گزارش ثمره نیوز به نقل روابط عمومي امور بين الملل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو)، علي امام مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو)،از افتتاح ايستگاه مولوي در هفته آتي خبر داد و گفت: اين ايستگاه در خط 7 مترو تهران قرار دارد كه از نظر كاهش بار ترافيكي در منطقه شلوغي همانند منطقه 12 و بازار اثرگذاري چشم گيري خواهد داشت.

او ادامه داد: ايستگاه متروي مولوي در مجموع داراي 2 ورودي است كه در روز افتتاح ورودي جنوبي آن با پله برقي به بهره برداري مي رسد.

مديرعامل شركت مترو تاكيد كرد: يك ماه پس از اين افتتاح، ورودي شمالي اين ايستگاه نيز همراه با آسانسورهاي ورودي شمالي و جنوبي به بهره برداري مي رسد.

امام با اشاره به اين كه ايستگاه مولوي 11 هزار مترمربع زيربنا دارد، خاطرنشان كرد: طول سكو در اين ايستگاه 160 متر است و تمامي موارد ايمني براي بهره برداري در آن رعايت شده است.

تعبيه « مسير سبز» در ايستگاه مولوي

مديرعامل شركت راه آهن شهري تهران و حومه ( مترو) با اشاره به يكي از مهم ترين ويژگي هاي ايستگاه مولوي از نظر ايمني عنوان كرد: در اين ايستگاه « مسير سبز» تعبيه شده است تا در صورت وقوع بحران هاي احتمالي در تونل، مسافرها امكان دسترسي به سطح زمين از طريق پله هاي اضطراري را داشته باشند.

گفتني است خط 7 مترو تهران با 22 ايستگاه، 27 كيلومتر طول دارد و ايستگاه مولوي يازدهمين ايستگاهي است كه در اين خط افتتاح مي شود.

اين خط از ورزشگاه تختي آغاز شده و با عبور از شرق به غرب پايتخت از شريان هاي اصلي شهر عبور كرده و به ميدان كتاب در سعادت آباد ختم مي شود.

تاكنون ايستگاه هاي ميدان صنعت، شهيد نواب صفوي، تربيت مدرس، رودكي، كميل، بريانك، هلال احمر، مهديه، ميدان محمديه و بسيج از اين خط به افتتاح رسيده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه