× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان تهران با اشاره به میزان اعطای تسهیلات از ابتدای سال تاکنون به تولیدکنندگان پاکدشت گفت: تاکنون به تولید کنندگان گل و گیاه و صنایع نیمه پیشرفته پاکدشت از ابتدای سال ۳۰۰میلیارد ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید اعطا شد.

به گزارش ثمره نیوز؛  نشست بررسی حمایت های صندوق کارآفرینی در فرمانداری پاکدشت با حضور فرهاد حکیم نیا مدیر کل صندوق کارآفرینی استان تهران و هیئت همراه و محسن اردستانی فرماندار و ارجستانی معاون اداری مالی پاکدشت برگزار شد.

حکیم نیا در این جلسه با اشاره به برنامه های هدفمند این صندوق در راستای رفع موانع تولید در حوزه اقتصاد خرد اظهارداشت: یکی از برنامه های صندوق کارآفرینی امید آمایش سرزمینی به عنوان نهاد حمایت کننده در حوزه های کسب و کارهای خرد و کوچک میباشد که در پاکدشت، وجود گلخانه ها و صنایع نیمه پیشرفته شامل این طرح می شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰۰میلیارد تومان تسهیلات از این صندوق در راستای حمایت از حوزه های اقتصادی خرد که پراشتغال نیز بود پرداخت شد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان تهران در ادامه به اهداف بعدی این صندوق در پاکدشت اشاره کرد و افزود: در حرکت بعدی حمایت از حوزه های اقتصادی چون شیشه گری، صنایع دستی و برگزاری بازارچه های فروش محصولات تولیدی دستی در دستور کار این صندوق قرار دارد که با مدیریت فرمانداری شهرستان در راستای تحقق بعد اقتصادی مدنظر مقام معظم رهبری(حفظه الله) به این مهم دست یابیم.

حکیم نیا در پایان خاطرنشان کرد: مشاعل خانگی با اجرای بازارچه های فروش و ایجاد زنجیره تولید به مصرف هم برای تولید کننده مفید است و هم در راستای تحکیم بخشی به اقتصاد خانواده بسیار اثرگذار خواهد بود.

 

* طرح نمایشگاه و مرکز فروش برای مشاعل خانگی طرحی موثر خواهد بود

محسن اردستانی در ابتدای جلسه ضمن تشکر از اعطای تسهیلات و حمایت از تولید کنندگان خرد در پاکدشت با اشاره به اجرای طرح گلخانه داران اظهارداشت: در راستای اجرای نمایشگاه و محل کشت در یک محل طرح نمایشگاه و فروشگاه گل و گیاه در روستای گلزار با موفقیت طی چندسال گذشته توسط خود تولید کنندگان اجرا شده که مزیت های بسیاری در این یک دستی هم برای تولید کننده و هم برای مردم ایجاد شد.

وی افزود: اگر این طرح با مدیریت صندوق کارآفرینی امید برای تولید کنندگان مشاغل خانگی و صنایع نیمه پیشرفته شکل بگیرد می تواند نقطه های اقتصادی کمتر دیده شد در پاکدشت را فعال کند.

فرماندار پاکدشت در ادامه اضافه کرد: با اجرا شدن این طرح که نمونه ان در روستای گلزار شهرستان ویژه گلخانه داران اجرا شده می توان نقشه موفقی از ترسیم اقتصاد سازنده را در پاکدشت کلید زد و شاهد شکوفایی شگرفی در این منطقه در استان تهران باشیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه