× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

کارشناس و تحلیلگر حوزه گردشگری گفت: استفاده مطلوب و دقیق از فرصت‌ها از جمله ظرفیت های گردشگری است

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز، محمدرضا سلیمان آبادی کارشناس و تحلیلگر ارشد حوزه گردشگری در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: رشد و توسعه حوزه گردشگری در کشور، پیش شرط‌ها و لوازمی دارد که مهم‌ترین آنها، نگاه توسعه محور نسبت به این صنعت و تنظیم استراتژی‌ها و اهداف کلان این حوزه بر مبنای همین نگاه است.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری به صورت ذاتی پویاست و ظرفیت‌های اکتسابی و جغرافیای طبیعی و فرهنگی خاص کشور عزیزمان نیز این روند را تقویت کرده است. احصاء ظرفیت‌های حوزه گردشگری، در سایه یک رویکرد کلان، عملیاتی و فرصت محور تحقق خواهد یافت.

سلیمان آبادی در ادامه افزود: اعمال مدیریت واحد، نظام‌مند و یکپارچه در صنعت گردشگری، سبب خواهد شد تا رشد و توسعه متوازن، قابل احصاء و واقع گرایانه‌ای در این عرصه صورت گیرد. از این رو نگاه توسعه محورنسبت به حوزه گردشگری، باید با مدیریتی متوازن و عملگرایانه در این حوزه توامان شود تا نتیجه بخش باشد.

این فعال حوزه گردشگری ادامه داد: فراموش نکنیم که صنعت گردشگری دارای ظرافت‌هایی مانند استفاده مطلوب و دقیق از فرصت‌ها و مخاطب شناسی صحیح در این حوزه است. این نگاه کلان در ابعاد و مصادیق گوناگونی از جمله ایجاد فرصت‌های اقتصادی، توسعه ای، تولیدی و صادراتی تجلی پیدا خواهد کرد.

سلیمان آبادی در پایان تصریح کرد: در اینجا باید از چهارچوب‌ها و ظرفیت‌های قانونی به خوبی استفاده نماییم و حتی برخی قوانین و قواعد را جهت تسریع و تسهیل مدیریت متوازن و توسعه محور در صنعت گردشگری خلق کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه