× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تدوین دستورالعمل های دقیق برای استفاده از پلازاها و پیاده روهای پایتخت خبر داد و گفت: لایحه بهره برداری از پیاده رو ها هیچ منفعت قانونی را از بین نخواهد برد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، سید علی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل،با اشاره به نقش لایحه ساماندهی پیاده روهای تهران در بهینه سازی استفاده از ظرفیت های میدان ها و پیاده روهای شهر اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیتی در پایتخت برای مکث مردم وجود دارد ولی استفاده درستی از آن نمی شود و ممکن است مسائل و مشکلاتی برای عبور و مرور شهروندان یا صاحبان واحدهای صنفی به بار بیاورد اما ساماندهی آن می تواند ضوابطی برای برخورداری بی ضرر از این ظرفیت فراهم کند.

وی افزود: هدف از طرح موضوع پلازاها، ایجاد سرزندگی شهری و احیای فضای خاطره جمعی برای شهروندان بوده است و برای این امر باید فضایی برای حضور مردم در پلازا ها وجود داشته باشد. در حال حاضر ون کافه ها و دست فروشان به ایجاد و رونق چنین فاضهایی کمک می کنند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر این که بهره برداری از فضای پلازاها شرایط ویژه ای را می طلبد، اظهار کرد: به عنوان مثال نوع فعالیت یا محصولات واحدهای سیار اعم از ون کافه ها یا دستفروشان نباید با اصناف ثابت مستقر مشابهت داشته باشد. در این زمینه دستورالعمل های دقیقی در حال تدوین است که علاوه بر ایجاد رونق شهری و رضایت شهروندان، واحدهای صنفی هم از اجرای این لایحه استقبال کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه