× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

استاندار تهران با اشاره به ابعاد نقشه های شوم دشمنان جمهوری اسلامی ایران گفت: نقشه دشمن بر بی‌هویت‌‌سازی دانش‌آموزان متمرکز است

به گزارش پایگاه خبری ثمره نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران؛ علیرضا فخاری در همایش تبیین و توانمندسازی مدیران مدارس اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به نقش مدیران در تربیت دانش‌آموزان اظهار داشت: جمعیت دانش‌آموزی حدود یک هفتم جمعیت کشور را تشکیل می دهد که به لحاظ کمیت و کیفیت تاثیرگذار هستند.

 

وی با اشاره به نقش مدیران در شکل گیری اخلاق و تربیت دانش‌آموزان افزود: اگر تعللی در روند تربیتی دانش‌آموزان صورت بپذیرد آثار وضعی آن را به سرعت شاهد خواهیم بود، از اینرو باید هوشیار باشید.

 

استاندار تهران با بیان اینکه تکرار رویه‌های تربیتی برای دانش آموزان نوعی الگوسازی است، عنوان کرد: در جلسات هم‌اندیشی موارد آسیب زا باید مورد بررسی قرار گیرد، چراکه دشمن در کمین حوزه دانش آموزی است و تلاش می کند الگوهای اجتماعی و سیاسی را به نفع خود مصادره کند، قطعا شناخت لازم از دشمن داریم ولی باید اراده قوی تر جهت برخورد مناسب با نقشه های دشمن طرح ریزی کنیم.

 

فخاری سپس گفت: توجه به وحدت درون سازمانی و شکل گیری نظریه واحد در چگونگی هدایت جامعه دانش آموزی یک الزام است، مدیران باید قدرت تبیین به روز مسائل را داشته باشند و به مراجع ذی صلاح که نظام فکری، رفتاری و اخلاقی مدیران را شکل می دهد رجوع کنند تا  آماده سازی جامعه دانش آموزی در  دستورکار قرار گیرد.

 

وی تاکید کرد: همه ما پایبند به نظام و احکام جمهوری اسلامی ایران هستیم و اعتقاد به رهبری و ولایت سرلوحه کار ما می باشد، اما ممکن است کمبودها و کاستی‌هایی در مرور زمان به وجود بیاید؛ منتها نباید تاثیر درون سازمانی ایجاد کند چراکه یک امر بدهی است و ما در جنگ اعتقادی، فرهنگی و غیره هستیم.

 

استاندار تهران تصریح کرد: انتظار دارم به صورت هفتگی جلسات تبیینی در مدارس داشته باشید و تلاش جمعی برای تبیین شرایط، متناسب با وضعیت اقتصادی و سیاسی صورت گیرد.

 

فخاری اظهار داشت: هوشیاری، دقت، صلابت، پایداری و خودسازی از ابتدای انقلاب ملاک انتخاب مدیران ارزشمند و حزب اللهی در حوزه آموزش و پرورش بوده؛ از اینرو باید الگوساز باشید.

 

وی ادامه داد: دشمن تلاش می کند مسائل تدریجی و مهیج را خلق کند، تا سبب تشویش افکار عمومی شود، در حوزه معلمان و مدیران نیز چنین مسائلی وجود دارد، اما تمرکز بر مسائل و درایت داشتن از اراده خوب و اندیشه باز شما است که می تواند سره از ناسره را تشخیص دهد.

 

استاندار تهران با اشاره به تلاش دشمن برای بی‌هویت کردن دانش آموزان خاطرنشان کرد: دشمن برای بی‌هویت سازی دانش‌آموزان تلاش می کند و بی هویتی زمینه بروز هر آنچه منکر و نهی کننده اعتقادات دینی، سیاسی و غیره را فراهم می کند، چراکه فرد بی هویت به هیچ چیز پایبند نیست، از اینرو تبیین ضروری است و برای سال تحصیلی جدید باید آماده باشیم، چراکه مدیران پیش قراولان تحلیل چگونگی عبور از بحران ها و در خط مقدم هستند.

 

#روابط_عمومی

#استاندارای_تهران

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه