× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران گفت: روابط عمومی ها بخش های بسیاری را باید برنامه ریزی و اجرایی کنند که این امر باعث ارتقای جایگاه اداره و سازمان و افزایش رضایتمندی مردم از آن جایگاه می‌شود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، صبح روز گذشته به همت مدیرکل روابط عمومی و  امور بین الملل استانداری تهران و به میزبانی شهرستان ورامین جلسه آموزشی روابط عمومی های استان تهران در قالب ۳ بخش  آموزشی برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد لسانی استاد سواد رسانه با تاکید بر اهمیت درک سواد رسانه در پنج بخش اظهارداشت: سواد رسانه در قالب پنج بخش مهم طبقه بندی شده که تولید محتوا، تجزیه و تحلیل خبرهای وارد شده و یا درون شبکه های اجتماعی دو قسمت مهم از این جایگاه می‌باشد.

وی در ادامه به چرخه سواد رسانه که بخش مهمی از توجهات در جایگاه های چون استان، کشور و بین‌الملل دارد اشاره کرد و افزود: چرخه سواد رسانه دارای راه‌های اصلی و مسیرهای فرعی مهم و متنوع می‌باشد که از آن جمله می توان به فهم، نقد، بررسی صحت، اعتبار و بررسی آثار بالقوه و پیامدها اشاره کرد که جزئیات مهم‌تری چون حل مشکلات، افزایش مشارکت، مسئولیت اجتماعی، اصول اخلاقی را شامل می‌شود.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: روابط عمومی ها دارای هفت زیرشاخه و بخش مهمی است که استراتژی و تاکتیک های مهمی چون ارزیابی افکار عمومی، در نظر گرفتن منافع عمومی، افزایش مشارکت درک عمومی و رسیدن به موفقیت و رضایت عمومی را داراست که با تصمیم گیری های زمانی می تواند جلوی واکنش ها و پیشامدهای ناخرسند را بگیرد.

روابط عمومی ها با ارتقای جایگاه خود باعث رشد اداره یا سازمان شوند

محمد صائبی در ادامه جلسه با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات آموزشی اظهار داشت: جلسه آموزشی  در راستای ارتقای سطح خبری نویسی و شناخت جایگاه روابط عمومی در استان تهران برگزار شد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران با بیان اهمیت ارتقای جایگاه روابط عمومی ها در استان تهران عنوان کرد: روابط عمومی ها بخش های بسیاری را باید برنامه ریزی و اجرایی کنند که این امر باعث ارتقای جایگاه اداره و سازمان و افزایش رضایتمندی مردم از آن جایگاه می‌شود.

وی از روابط عمومی های استان تهران خواست تا با درک صحیح از جایگاه خود و شرکت در جلسات تشکیل شده و اجرای آموزش ها،خود را برای ارتقای جایگاهی مسئولیت تلاش کنند.

اصول خبرنویسی در متون خبر رعایت شود

راحله جمعه زاده در ادامه جلسه با تاکید بر اهمیت خبراز سوی روابط عمومی هاو مسئولان نگارش و ویرایش خبر گفت: اصول خبر نویسی با چارچوب‌های پنج گانه سوالی در متون نگارش شده رعایت شود.

مسئول واحد خبر استانداری تهران با اشاره به چارچوب اصلی خبر افزود: رعایت چارچوب و ساختار خبر اهمیت زیادی دارد، در عین حال باید به زمان ارسال نیز دقت شود تا خبر دیر ارسال نشود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه