× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

همزمان با چهلمین سالگرد شهادت مصطفی چمران، جمعی از پرسنل سازمان بهشت زهرا(س) به همراه مدیرعامل این سازمان و اعضای شورای بسیج پایگاه شهدای گمنام با حضور در قطعه 24 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به مقام شامخ این شهید والامقام ادای احترام کردند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، صبح دوشنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ همزمان با چهلمین سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران به همت شورای بسیج پایگاه شهدای گمنام سازمان بهشت زهرا(س) و با حضور مدیرعامل و جمعی از پرسنل سازمان بهشت زهرا(س) مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران با قرائت فاتحه و نثار گل در قطعه ۲۴ گلزار شهدا و مزار این شهید والامقام برگزار شد.

در جریان جنگ ایران و عراق، وی یکی از فرماندهان دفاع مقدس بود. شهید مصطفی چمران با شروع جنگ تحمیلی به اهواز رفت و ستاد جنگ‌های نامنظم را بنیان‌گذاری کرد.

از دیگر کارهای مهم این شهید والامقام ایجاد هماهنگی بین نیروهای ارتش، سپاه و نیروهای داوطلب مردمی بود که در منطقه حضور داشتند.

شهید مصطفی چمران در ۳۱ خرداد ماه ۱۳۶۰ در مسیر دهلاویه-سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به پشت سرش در ۴۹ سالگی به مقام بالای شهادت نائل گردید.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه