× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

بانک توسعه تعاون تا پایان سال 99 و طی پنج مرحله از طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری مجموعا بالغ بر 24هزار میلیارد ریال تسهیلات، در قالب بیش از 26 هزار طرح به متقاضیان پرداخت کرده است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، این بانک به عنوان بانک عامل در طرح بزرگ اشتغال پایدار روستایی و عشایری، با برخورداری از ظرفیت های مناسب جهت برررسی دقیق، سریع و کارشناسی پرونده ها و طرح های ارسالی، ضمن رعایت دقیق الزامات و اجرای صحیح این طرح تا پایان سال ۹۹ ، مجموعا به مبلغ ۲۴,۴۱۹,۹۰۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به طرح های مختلف تولیدی، کشاورزی و خدماتی در مناطق روستایی و عشایری در سطح کشور پرداخت کرده است که بر اساس اطلاعات سامانه کارا این تسهیلات در قالب ۲۶,۰۴۹ طرح و پرونده به متقاضیان پرداخت شده و تاکنون سبب ایجاد و تثبیت مجموعا ۵۰,۲۳۰ فرصت شغلی در مناطق مختلف روستایی و عشایری کشور شده است.

همچنین مجموع طرح های ارائه شده به شعب این بانک در سراسر کشور ۲۸,۴۸۳ طرح بوده که بر اساس این تعداد طرح ارائه شده، ایجاد ۶۱,۰۴۴ فرصت اشتغال پیش بینی شده است.

گفتنی است با بررسی کامل و دقیق این طرح ها و اهلیت سنجی متقاضیان درخواست تسهیلات، تاکنون۲۶,۱۱۶ تصویب شده که تسهیلات درخواستی بالغ بر ۹۹درصد از این طرح ها تاکنون از سوی شعب بانک توسعه تعاون در سراسر کشور پرداخت شده و مابقی نیز در انتظار تکمیل مدارک و طی مراحل قانونی از سوی متقاضیان دریافت تسهیلات است.

از میان طرح هایی که با تسهیلات بانک توسعه تعاون تامین مالی شده است، بیشترین تسهیلات در استان های یزد، خراسان جنوبی و گیلان بوده و از منظر رتبه بندی بیشترین تسهیلات پرداختی، استانهای همدان، خراسان شمالی و گیلان در رتبه های بعدی قرار داشته اند.

بر اساس این گزارش، بانک توسعه تعاون تا پایان مرحله چهارم طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری، تمام تعهدات خود را به صورت کامل ایفا نموده و هم اکنون در مرحله پنجم این طرح نیز در حال تخصیص تسهیلات برای تکمیل طرح های نیمه تمام و جدید است.

لازم به ذکر است که بانک توسعه تعاون طی مدت فعالیت یازده‌ساله عهده‌دار عاملیت طرح‌های اقتصادی مهمی در سطح اقتصاد کلان بوده که بی شک اجرای موفق طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، یکی از مهمترین دستاوردهایی بوده که علاوه بر ایجاد ظرفیت و بزرگتر شدن حجم فعالیت بانک باعث اثربخشی بیشتر بانک‌ توسعه تعاون با رویکرد توسعه‌ای در سطح اقتصاد ملی شده است و ایجاد بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی به همت این بانک در مناطق روستایی و کم برخوردار کشور رونق قابل توجهی در بخش اشتغال در مناطق روستایی و عشایری فراهم کرده که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی و معیشت در این مناطق، سبب کاهش روند مهاجرت معکوس از روستا به شهر نیز شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه