× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

پاتوق محلي با هدف ساماندهي فضاهاي بي دفاع شهري و كاهش آسيب هاي اجتماعي در محله ده ونك منطقه سه تهران ساخته شد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه تهران، غلامحسین خدابخشیان شهردار ناحیه یک منطقه سه تهران گفت: احداث پاتوق های محلی یکی از گام های مدیریت شهری در تحقق محله گرایی و ارتقا سطح سلامت جسم و روح شهروندان است.

وی با اشاره به احداث پاتوق محله در انتهای خیابان شرافتی به متراژ ١٨٠ مترمربع ، تصریح کرد: فضای سبز و بوستانهای کوچک محلی به گونه ای تجهیز و ساماندهی می شوند که فضای مطلوبی را برای دید و بازدید بیشتر اهالی و تعامل آنان با یکدیگر فراهم آورند.

وی افزود: زمین متروک محله ده ونک ، با ١/۴٠ مترمکعب خاکبرداری، ١۴٠ مترجدول زیرسازی، ١۵٠ متر مربع بتن ریزی، ١۴٠ مترطول جدول کشی و محوطه سازی، ١۵٠ متر سنگفرش، ٢٠ متر دیوارکشی و ١۵٠ متر مربع سیمان کشی دیوارها به پاتوق محلی تبدیل شد.

خدابخشیان در ادامه گفت: فضای سبز این پاتوق با ١٨ درخت زیتون تلخ، ٨٠ پیری کانتا، ۵٠ بریریس و ٨ خاور خاک باغچه معادل ۴۴ مترمکعب خاک بهره برداری شد.

وی با بیان اینکه پاتوق های محلی، با مشخصه خودمانی بودن و آرامش ،جزئی از کانونهای اجتماعی هستند ، عنوان کرد: هدف از ساماندهی پاتوق های محله، کاهش نقاط بی دفاع شهری و تلاش برای قویتر شدن تعاملات اجتماعی و ارتقا کیفیت محیط شهری است تا سرزندگی و حس تعلق به محله و امنیت اجتماعی محلات شهرمان تقویت شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه