× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه۸ تهران گفت:در محله‌های بافت فرسوده که در غرب منطقه واقع شده‌اند به دلیل کمبود فضا و بافت متراکم جمعیت، زمین و فضای خالی برای ایجاد فضای سبز یا ساخت بوستان وجود ندارد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۸ تهران، ‎مصطفی کاظمی مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ و جمعی از معاونان و مدیران شهرداری این منطقه از مراحل اجرای طرح بوستان سازور و همچنین ۵کیلومتر پروژه احداث فضای سبز خطی -درختکاری و گلکاری و پیاده روسازی خیابان دماوند بازدید کردند.

مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ در این بازدید گفت: برای احداث باغ ایرانی سازور، زمینی در یکی از محله‌های کم‌برخوردار منطقه تملک شد تا با احداث بوستان بتوانیم سرانه فضای سبز منطقه را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از بوستان سازور را فضای سبز تشکیل می‌هد؛ افزود: این بوستان با مساحت ۳۰۰۰ مترمربع، در محله زرکش درحال احداث است. همچنین در این بوستان علاوه بر محوطه‌سازی، آبنمای ۹۰ متری، زمین بازی برای کودکان، زمین ورزش برای بزرگسالان، سرویس بهداشتی ۶ چشمه و آلاچیق برای پاتوق‌های محلی در نظر گرفته شده است.

استقامتی با تاکید بر افزایش سرانه فضای سبز در منطقه۸ گفت: در محله‌های بافت فرسوده که در غرب منطقه واقع شده‌اند به دلیل کمبود فضا و بافت متراکم جمعیت، زمین و فضای خالی برای ایجاد فضای سبز یا ساخت بوستان وجود ندارد. به همین دلیل سعی کرده‌ایم از ظرفیت‌های موجود در محله که غالبا رها شده و بدون استفاده هستند، در این زمینه استفاده کنیم.

۵کیلومتر فضای سبز خطی (درختکاری و گلکاری)
همچنین مسئولان ارشد شهری از طرح بازپیرایی و اجرای فضای سبز خطی بازدید کردند و شهردار منطقه در توضیح طرح گفت: این مسیر با هدف افزایش سرانه فضای سبز منطقه از خیابان دماوند حدفاصل سه راه تهرانپارس تا خیابان سبلان به طول ۵کیلومتر، انجام خواهد شد و بدون شک می‌تواند سهم بسزایی در توسعه هرچه بیشتر فضای سبز و زیباسازی هر چه بیشتر این محدوده داشته باشد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه