× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 2 از اجرای فاز نخست عملیات شناسایی و تخریب واحدهای غیر مجاز ساخته شده در محله اسلام آباد جنوبی ( نیایش) با هدف جلوگیری از زمین خواری و حفظ و حراست از منابع و زیستگاه های طبیعی در منطقه 2 خبر داد . به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری […]

شهردار منطقه 2 از اجرای فاز نخست عملیات شناسایی و تخریب واحدهای غیر مجاز ساخته شده در محله اسلام آباد جنوبی ( نیایش) با هدف جلوگیری از زمین خواری و حفظ و حراست از منابع و زیستگاه های طبیعی در منطقه 2 خبر داد .

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2 تهران، رسول کشت پور شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: رود دره اوین و محله اسلام آباد از جمله مناطقی هستند که از سالیان قبل ساخت و سازهای غیر مجاز در آنها صورت گرفته است و گروهی از مردم در آلونک ها و واحد های مسکونی غیر مجاز ایجاد شده در آن زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی محله اسلام آباد به منظور جلوگیری از گسترش ساخت و سازهای غیر مجاز و زمین خواری در حاشیه رود دره های این منطقه به اجرا گذاشته شد افزود: در این طرح پس از برگزاری جلسات متعدد و بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان و تطابق نقشه فعلی ساخت و سازهای این محله با نقشه هوایی موجود سالهای گذشته، نسبت به تخریب ساخت و سازهای جدید غیر مجاز تصمیم گیری و طی اقدامی با عزام 6 اکیپ و تمامی ماشین آلات و ادوات مورد نیاز اقدام شد.

شهردار منطقه 2 باتاکید بر اینکه هدف از اجرای این طرح علاوه بر گسترش ساخت و سازهای غیر مجاز و زمین خواری، جلوگیری از گسترس آسیب های اجتماعی، حفاظت و توسعه فضای سبز، ساماندهی و ارتقاء کیفیت زیست در این محله می باشد اظهار کرد: در این طرح با اعزام تمامی ادوات و ماشین آلات مورد نیاز نسبت به تخریب کپرها و آلونک ها و چادر های غیر مجاز اقدام شد و با پاکسازی محل نسبت به رنگ آمیزی دیواره ها، جداول و علائم ترافیکی موجود اقدام شد.

رسول کشت پور با اشاره به اینکه مردم محله اسلام آباد پتانسیل و آمادگی لازم جهت مشارکت در بهبود وضعیت این محله را دارند ادامه داد: با مدیریت صحیح و نظارت بر حفظ و نگهداری وضع موجود نسبت به ساماندهی اسکان غیر رسمی در این محله اقدام می شود و وضعیت زندگی در این محله بیش از پیش بهبود می یابد.

رسول کشت پور در پایان خاطر نشان کرد: از جمله راهکارهای برخی افراد سود جو این است که با کاشت چند اصله درخت در اراضی طبیعی ، احداث کپر و چادر و آلونک به منظور اثبات مالکیت خود بر آن اراضی اقدام می کنند و سپس با تقسیم و تکه تکه کردن آن زمین ها در قالب واحدهای کوچکتر به متقاضیان، به منابع و زیستگاه های طبیعی تعرض می کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه