× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 گفت : همزمان با اجرای طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان ،11 پایگاه توزیع نهال در بوستان های منطقه2 مستقر هستند. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، امیر ناصر هراتی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 […]

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 گفت : همزمان با اجرای طرح فراگیر توزیع و کاشت نهال در باغچه منازل شهروندان ،11 پایگاه توزیع نهال در بوستان های منطقه2 مستقر هستند.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2، امیر ناصر هراتی، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت فضای سبز در کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، طرح فراگیر توزیع وکاشت نهال در باغچه منازل شهروندان و همچنین کاشت نهال در حاشیه معابر و بدنه بزرگراهها در قالب طرح نهضت درختکاری در سطح محلات در حال اجرا است.

وی افزود: شهروندان می تواننداز طریق تماس تلفنی با سامانه ۱۳۷ و مراجعه حضوری به مراکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه، محل سکونت خود را اعلام و پس از انجام بررسی های لازم نسبت به اعزام کارشناس و کاشت نهال مناسب در منازل اقدام می شود.

وی در ادامه به استقرار 11پایگاه توزیع نهال اشاره کرد و افزود: پایگاه های توزیع نهال در بوستان‌های شقایق،اشرفی اصفهانی،ستارخان،نارون،جوانه،آزادی،بازیافت، خوارزم، کودک، سپهر و گلپاد آماده اهدا نهال به شهروندان است.

معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 افزود: بر اساس برنامه‌های پیش بینی شده توزیع و کاشت 38 هزارو 500اصله نهال در طرح نهضت درختکاری در دستور کار قرار دارد.

هراتی گفت: همه گیاهان از انواع سازگار با شرایط آب و هوایی شهر تهران تامین شده و کارشناسان فضای سبز با استقرار در پایگاه های توزیع نهال، آموزش های لازم درخصوص نگهداری و رسیدگی مناسب تر نهال های تازه کاشت به شهروندان ارائه می کنند.

وی افزود: این طرح با هدف افزایش رضایت شهروندی و توسعه امر درختکاری و نگهداری آن تا ۱۵اسفند ماه انجام می شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه