× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

به منظور افزایش کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در شهر تهران، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در این زمینه کاملتر شد و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این زمینه ای ابلاغیه ای را صادر کرد. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون […]

به منظور افزایش کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در شهر تهران، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در این زمینه کاملتر شد و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این زمینه ای ابلاغیه ای را صادر کرد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، ویرایش نهایی مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران مبنی بر رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت را ابلاغ کرد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این باره گفت: بدیهی است رعایت مفاد مصوبه در کلیه مراحل نظارت، اجرا، بهره برداری و نگهداری تمامی پروژه های عمرانی و اجرایی الزامی است.

گلپایگانی افزود: بر اساس این مصوبه صدور کلیه گواهی های ساختمانی احداث، بازسازی و پایان کار برای تمامی ساختمان های با کاربری عمومی از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی، مشروط به رعایت ضوابط این مصوبه است.

وی افزود: ضوابط ابلاغی تکمیل شده ضوابط مصوب شده سال 1378 است که در ویرایش سال 98 به شکل کاملتر و جامع تری به موضوعات پرداخته شده است.

گلپایگانی گفت: بر اساس ضوابط جدید به موضوعات خاص توجه بیشتری شده به گونه ای که مواردی چون پیاده روها، پارکینگ های عمومی، ایستگاه های حمل و نقل عمومی، تجهیزات مبلمان شهری، سرویس های بهداشتی هر کدام ضوابط مخصوص به خود را دارند.

وی اظهار داشت: درباره موضوعات عمومی نیز ویرایش جدید، مواردی چون طراحی و مناسب سازی ساختمان های عمومی را به تفکیک در نظر گرفته است که بر این اساس ساختمان های تجاری، مساجد، مراکز بهداشتی و درمانی، رستوران ها و چایخانه ها، هتل ها وکتابخانه ها همگی به تفکیک ضوابط خاص خود را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه نقطه قوت ضوابط جدید تفکیک کردن ضوابط خاص هر کاربری بوده است، گفت: هدف جامع بودن ضوابط جدید است تا به این شکل افراد دارای معلولیت در همه مکان های شهری بتوانند به راحتی زندگی کنند.

شایان ذکر است این مصوبه به معاونان شهردار تهران، شهرداران مناطق 22گانه، مدیران کل ستادی شهرداری تهران و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های وابسته و مرتبط شهرداری تهران ابلاغ شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه