× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

مدیرعامل موسسه هادیان شهر گفت: خودشناسی دقیق، زمینه اصلاح و تقویت نقاط ضعف و قوت شخصی و رشد و پیشرفت پرسنل را فراهم می کند که قطعا نتیجه و ثمره آن در عملکرد سازمانی نیز کاملا محسوس خواهد بود.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی موسسه هادیان شهر،عباس علیپور مدیرعامل موسسه هادیان شهر از برگزاری آزمون شخصیت شناسی نئو برای پرسنل ستادی این موسسه خبر داد و گفت: در راستای اجرای سیاست های تحولی معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تهران و با توجه به تاکیدات دکتر فروزنده بر اهمیت آموزش پرسنل، برای نخستین بار و با هماهنگی مرکز نوسازی و تحول اداری شهرداری تهران، تست نئو که یکی از کامل و دقیق ترین آزمون های خودشناسی است، در جهت ارزیابی های شخصیتی، توانمندی های مدیریتی و تخصصی و هوش هیجانی کارکنان ستادی این موسسه برگزار شد.

علیپور افزود: بدون شک خودشناسی دقیق، زمینه اصلاح و تقویت نقاط ضعف و قوت شخصی و رشد و پیشرفت پرسنل را فراهم می کند که قطعا نتیجه و ثمره آن در عملکرد سازمانی نیز کاملا محسوس خواهد بود.

مدیرعامل موسسه هادیان شهر ادامه داد: تاکید و اهمیت ویژه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی بر مقوله آموزش، یکی از اتفاقات مثبت دوره جدید مدیریت شهری است که قطعا زمینه ارتقاء سطح دانش و رشد و شکوفایی پرسنل را فراهم می کند و اثرات مثبت و ماندگاری را در خانواده پرسنلی شهرداری تهران بر جا خواهد گذاشت.

علیپور خاطرنشان کرد: امیدواریم که با توجه به رویکرد حمایتی معاونت محترم برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی از مقوله آموزش، در ادامه راه بتوانیم قدم های مثبت و اثرگذار آموزشی برای پرسنل و همکاران گرامی در خانواده بزرگ هادیان شهر برداریم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه