× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

شهردار منطقه 2 تهران،در نشست هم اندیشی محله دوستدار کودک گفت: کودکان از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و ایجاد محله دوستدار کودک یکی از نیازهای امروز شهری است. به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 تهران، رسول کشت پور، شهردار منطقه در نشست هم اندیشی محله دوستدار کودک با بیان […]

شهردار منطقه 2 تهران،در نشست هم اندیشی محله دوستدار کودک گفت: کودکان از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و ایجاد محله دوستدار کودک یکی از نیازهای امروز شهری است.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2 تهران، رسول کشت پور، شهردار منطقه در نشست هم اندیشی محله دوستدار کودک با بیان اینکه مبحث کودکان و کیفیت زندگی آن ها یکی از شاخص های مهم توسعه پایدار شهری است، اظهار کرد: از این رو ضرورت دارد برای این قشر از جامعه برنامه ریزی دقیق انجام شود و در مباحث کالبدی به کودکان توجه کنیم.

وی گفت: کودکان عامل پیوند نسل های گذشته و آینده در جامعه محسوب می شوند و همزمان با برنامه های توسعه شهری ،تلاش برای ایجاد محیطی مناسب برای رشد کودک و متناسب با نیازهای آنها امری ضروری است.

وی افزود: اجرای طرح محله دوستدار کودک در شهرآرا به عنوان نقطه آغاز بسیار خوبی است و مدیریت منطقه آمادگی دارد تا این طرح را در تمامی محلات اجرا کندو در خواست می شود برنامه عملیاتی و کارشناسی با سرعت تدوین وجهت اجرا به منطقه ابلاغ شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد شهر دوستدار کودک نیازمند هم افزایی و مشارکت همگانی است، تصریح کرد: در طرح محله دوستدار کودک ، علاوه بر آماده سازی محیط شهری و زیر ساخت ها ، می بایست به مباحث فرهنگی نیز توجه شود.

شهردار منطقه 2در ادامه از حوزه های اجرایی درخواست کرد پیش از هر پروژه شهری ،شاخص های استاندارد متناسب با نیازهای کودکان مورد توجه قرار بگیرد تا تغییرات ملموس در سطح منطقه را شاهد باشیم .

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه