× منوی بالا منوی اصلی منوی فوتر

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: مکاتبات، پیام ها، مراجعات بی شماری از مردم داشتیم که نسبت به موضوع افت فشار و نبود کیفیت آب مصرفی شرب در برخی نقاط شهرستان اسلامشهر گلایه داشتند.

به گزارش ثمره نیوز،مهدی شریفیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نشست تخصصی با کارشناسان مسائل آب شرب و کشاورزی که با حضور بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران و هیئت همراه وی و بحیرایی مسئول جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر برگزار شد گفت: مکاتبات، پیام ها، مراجعات پرشماری از مردم داشتیم که نسبت به موضوع افت فشار و نبود کیفیت نامطلوب آب شرب مصرفی در برخی نقاط شهرستان اسلامشهر گلایه داشتند و به همین دلیل این نشست تخصصی برای یافتن راهکارهای عملیاتی برای حل مشکلات مطرح شده از طرف مردم برگزار شد چرا که آب با کیفیت مطلوب حق مردم شهرستان اسلامشهر است.

وی با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام در حوزه آبرسانی گفت: می بایست موانع موجود در پروژه های انتقال آب در خط لوله موسوم به الغدیر و مخازن در حال احداث در نقاط مختلف شهر هر چه سریع تر رفع شود تا مردم به زودی از منافع سرمایه گذاری های انجام شده منتفع شوند.

این نماینده مجلس احداث مخزن آب برای دو نقطه شهرستان یعنی واوان و شهرک امام حسین علیه السلام (میان آباد) دارای ضرورت بالایی خواند و گفت: با احداث این مخازن مشکل کیفیت و افت فشار آب در این دو نقطه شهری و همین طور شهرک امام خمینی (ره) (مسکن مهر) قابل حل خواهد بود و همچنین مقرر شد از طریق نصب تجهیزات لازم مشکل افت کیفیت آب نیز حل شود.

شریفیان افزود: با توجه به فرسودگی و قدیم الاحداث بودن مسیر لوله آب شرب ۱۰۰۰ میلیمتری به اسلامشهر مقرر شد پیگیری تخصیص اعتبارات لازم برای جابه جایی مسیر و جایگزینی خط لوله صورت پذیرد.

این نماینده مجلس با اعلام این مطلب که ۱۲ هزار هکتار سطح زیر کشت در شهرستان اسلامشهر وجود دارد و باید این میزان حفظ شده و افزایش یابد گفت: در خصوص آب حوزه کشاورزی ظرفیت بالاتری از این مقدار سطح زیر کشت وجود دارد که به دلیل مشکل نبود منابع آبی مناسب و پایدار هنوز فعال نشده و یا از فعالیت تولید محصولات کشاورزی خارج شده است که مقرر شد با پیگیری های انجام شده پساب تصفیه شده در مرکز تصفیه فیروز بهرام به کانال آب محمدیه تزریق شود تا میزان حقابه کشاورزان اسلامشهری نیز از این کانال افزایش یابد.

وی در مورد مسائل مرتبط با فاضلاب شهرک واوان دستور داد تا مکاتبات و پیگیری لازم در این خصوص انجام شود تا هرچه سریع تر موانع موجود بر سر ساماندهی فاضلاب این شهرک پر جمعیت حل شود.

شریفیان در پایان گفت: در این جلسه تاکید شد که افت فشار آب در هیچ کدام از نقاط اسلامشهر قابل قبول نیست و برای تحقق این امر رسیدگی جدی و پیگیری دقیق و اثربخش برای حل مسئائل آب شرب باید در برنامه آبفای استان تهران قرار گیرد.

همچنین در این نشست کارشناسان و مدیران بخشهای آبفا و جهاد کشاورزی به بحث و تبادل نظر در مورد مسائل آب شرب و کشاورزی شهرستان اسلامشهر پرداختند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه