کد خبر: ۹۸9113
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸
نویسنده: حسین رشیدی

نمایشگاه تصویر سازی کودکان نابینا و کم بینا در گالری رودکی برگزار می شود

شهردار منطقه ۱۱ از برپایی “نمایشگاه تصویر سازی کودکان نابینا و کم بینا” با عنوان ” دست های بینا” از روز ۲۱ تا ۲۶ دی به مناسبت فرا رسیدن چهارم ژانویه روز جهانی بریل درگالری رودکی خبر داد.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران، با اشاره به این که برای نخستین بار نمایشگاهی از تصویر سازی های کودکان نا بینا و کم بینا دایر خواهد شد؛ گفت: این نمایشگاه، نمایشی از آثار ۳۰ دانش‌آموز دختر نابینا و کم بینا از مجتمع نابینایان نرجس در سنین مختلف است که دانش‌آموزان آن را به صورت حسی‌لمسی با ابزارهای مختلف به تصویر کشیده‌اند.

آبادیان با بیان این که این نمایشگاه با همکاری کمیته هنر شورای اسلامی شهر تهران و اداره زیبا سازی شهرداری منطقه ۱۱ دایر خواهد شد؛ افزود: نمایشگاه در دو بخش«هنر دست‌ورزی-که پیش زمینه هنر تصویرسازی است- و «هنر تصویرسازی» تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش نمایشگاه آثار کودکان نابینا از ۲۱ تا ۲۶ دی ماه دایر خواهد بود که مراسم افتتاحیه روز ۲۱ دی ساعت ۱۶تا ۱۸ برگزار می شود و سایر روزها نیز از ساعت ۹ صبح تا ۱۶ نمایشگاه آماده بازدید عموم خواهد بود که علاقمندان می توانند به خیابان استاد شهریار ، هانری کربن ، گالری رودکی مراجعه نمایند.

سیما شاهرخی نخستین مدرس آموزش تصویرسازی لمسی به کودکان نابینا که این نمایشگاه را با کمک دانش آموزان دایر کرده است؛ سال‌هاست داوطلبانه در مدارس نابینایان تلاش می‌کند این کودکان جهان پیرامون خودشان را به تصویر کشند.

چاپ این مطلب چاپ این مطلب