کد خبر: ۹۸9333
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸
نویسنده: حسین رشیدی

شهردار منطقه ۱۳ از تداوم روند عملیات احداث زمین بازی جدید کودکان در سه بوستان دیگر این منطقه توسط اداره فضای سبز معاونت خدمات شهری و محیط زیست خبر داد و گفت : تعداد زمین های بازی در بوستان های منطقه ۱۳ به ۳۳ عدد رسید.

به گزارش ثمره نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به نقش فضاهای بازی رسمی مثل پارک ها و زمین های بازی در رشد جسمی و شناختی کودکان گفت : این فضاها ، بخش بسیار مهمی از محیط روزمره کودکان را تشکیل می دهند ؛ جایی که در کنار همسالان خود و اندکی دورتر از والدین، دنیایی از شادی، بازی و سرگرمی را تجربه می‌کنند، به همین دلیل است که طراحی زمین‌های بازی دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه با احداث ۵ زمین بازی دیگر در بوستان های منطقه ، تعداد آنها به ۳۳ عدد رسید افزود: این زمین های بازی مطابق با استاندارد های لازم به متراژ ۱۰۰ متر مربع در بوستان جنگلی سرخه حصار و ۸۵متر مربع در بوستان زرتشت و ۳۰۰متر مربع در بوستان پیروزی احداث شده است.

شهردار منطقه ۱۳ تصریح کرد : این زمین های بازی مجهز به کف پوش و تجهیزات بازی پلی اتیلنی که با توجه به زیبایی و ایمنی آنها زمینه ای مناسب جهت حفظ روحیه و شادابی کودکان است .

وی ادامه داد : این مجموعه های بازی عموما متشکل از سازه ( اسکلت فلزی) ، سرسره های پلی اتیلن ، تونلی ، مارپیچ ، تونل های ارتباطی و پلکان است.

چاپ این مطلب چاپ این مطلب